SMD LED Downlight
The Dimmable SMD LED Downlight has colour changing switch, is easy to install and has a large cutout making it ideal for commercial use.
Product Details
             Â
| Power Rating | 15W, 20W or 30W |
| Colour Temperature | CCT Switchable |
| Lifespan | 50,000 Hours |
| Input Voltage | AC200-240V |
| Beam Angle | 120° |
| Operating Temperature | -20°C ~ +65°C |
| Dimmable | Yes |
| Diffuser | Opal |
| Certifications | CE, RoHS, IC, IEC |
| Warranty | 3 Years |
| IP Rating | IP44 |
| Frequency | 50Hz |
| CRI | 80 |
| Power Factor | .9 |
| LED | SMD |
| Housing Colour | White |



