UFO LED Highbay
The UFO LED Highbay is efficient and cost saving. It has a long lifespan and is IP65 Waterproof making ideal for places like warehouses, shopping centers and other places with high ceilings.
Product Details
| Power Rating | 150W or 200W |
| Colour Temperature | 5000K |
| Lumens | 19500 or 26000 Lumens |
| Lifespan | 50,000 Hours |
| Input Voltage | AC85-277V |
| Beam Angle | 120° |
| Certifications | CE, RoHS |
| Warranty | 5 Years |
| IP Rating | IP65 |
| Frequency | 50Hz - 60Hz |
| CRI | 80 |
| Power Factor | .98 |
| LED | Phillips 3030 |
| Housing Colour | Black |





Reviews