LED Work Light
With it’s hard carry case, light weight and 360° radiance, the LED Work Light is a must have. It has 4 different mounting options and an optional stand.
Product Details
| Power Rating | 60W or 125W |
| Lumens | 6000 Lumens or 12500 Lumens |
| Colour Temperature | 6000K |
| Lifespan | 50,000 Hours |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Radiance | 360° |
| Operating Temperature | -20°C ~ +50°C |
| Certifications | UL |
| Warranty | 2 Years |
| IP Rating | IP65 |
| Frequency | 50Hz - 60Hz |
| CRI | 80 |
| LED | Samsung |
| Connection | 5m Lead with Plug |









